Pastorie aan de Gruttoweg | 6 april Een kort bericht vanuit wijk zuid deze keer. In pastoraal opzicht is het rustig in de wijk – voor zover ik weet – zowel qua vreugde als verdriet. Al is zo’n opmerking natuurlijk maar beperkt waar, omdat er áltijd vreugde en verdriet is dat je leven stempelt van dag tot dag. Daarom wensen we in het bijzonder degenen voor wie de weg moeilijk is Gods onmisbare zegen toe. Het bericht is ook kort, omdat zowel de Paasdagen als de beroepen veel aandacht vragen qua tijd en vooral ook qua gedachten. Dank voor het biddend meeleven dat we in deze tijd vanuit de gemeente ontvangen. Weet dat we van onze kant ook voor de gemeente bidden.
We leven toe naar komende zondag 12 april. Je zou kunnen zeggen: dan is het opnieuw Pasen. Immers, sinds Jezus opstond uit de dood is eigenlijk elke zondag daar het teken van. Elke eerste dag van de week wordt ons verkondigd dat Hij leeft. Hij roept ons uit de dood vandaan tot het leven met Hem. Hij is ons verschenen in het Evangelie, waarvan Paulus zegt: dat heb ik u verkondigd, dat hebt u aangenomen, daar staat u in, daardoor wordt u zalig als u er aan vasthoudt zoals het u verkondigd is. Laat het van ieder van ons mogen gelden: Jezus leeft en ik met Hem! We wensen elkaar een rijk gezegende zondag toe!
Hartelijke groet, ds. A. van der Stoep.
Pastorie aan de Kerkstraat | 6 april We zien uit naar komende zondag 12 april en luisteren in de middagdienst verder hoe de Heere Jezus ons leert bidden: ‘en vergeef ons onze schulden’.
Het woord schuld roept vandaag vooral de gedachte op aan financiële schuld. In het Onze Vader is het een belijdenis die zich over heel ons leven uitstrekt. Wij bidden tot God om vergeving en belijden daarmee dat wij schulden hebben. Schuld is eigenlijk de zwaarste aanduiding voor de zonde. Het laat zien dat wij mensen verantwoordelijk zijn voor ons doen en laten. Vooral hebben wij te zien op Christus die het ons leert bidden.
In zondag 51 leren we dat het werk van de vergevende God in Zijn Zoon centraal staat. We bidden als arme zondaren dat Hij ons onze misdaden om het bloed van Christus niet toerekent. De biddende mens gaat naar de achtergrond, en Christus komt op de voorgrond. Het wonder van Zijn vergeving leert ons ook op een genadige manier in het leven te staan: ‘gelijk ook wij onze schuldenaren vergeven’. Dat geve de HEERE ons!
Een hartelijke groet, ds. Kruijmer.

